Funkcjonalna i piękna kuchnia – to możliwe!

Funkcjonalna i piękna kuchnia – to możliwe!

Każdy z nas marzy o pięknej oraz nowoczesnej kuchni. Dobrze zaprojektowana będzie praktyczna i pozwoli na efektywne spędzanie czasu nie tylko podczas przygotowywania lub spożywania posiłków. Domownicy chętnie będą w niej przebywać czytając gazetę przy porannej kawie, rozmawiając przy wieczornej herbacie oraz odrabiając z dziećmi zadania domowe.

Kuchnia: serce domu

Życie rodzinne większości rodzin bardzo często skupia się w kuchni a dorośli oraz dzieci wskazują, że przy kuchennym stole najlepiej prowadzi się rozmowy. Jak urządzić kuchnię, aby wszyscy członkowie chętnie spędzali w niej czas, dobrze się czuli oraz mogli wygodnie przygotować posiłki? Przede wszystkim rozpoczynając aranżację zwrócić uwagę należy na metraż kuchni i wybrać meble kuchenne, które będą mu odpowiadać. Właściciele dużych pomieszczeń nie mają się czego obawiać, ponieważ na wszystko znajdzie się miejsce. W trudniejszej sytuacji są osoby, mające do dyspozycji mniejszą powierzchnię. Aranżacja ergonomicznej kuchni jest więc o wiele trudniejsza, ale nie niemożliwa.

Kuchnia o dużym metrażu

Właściciele kuchni mający do dyspozycji dużą przestrzeń mogą zastosować wyspę kuchenną, która umożliwia pomieszczenie w jednym miejscu wielu urządzeń oraz niezbędnych elementów wyposażenia kuchennych. Duży metraż pozwoli na swobodne umieszczenie w kuchni zmywarki, ekspresu do kawy, krajalnicy oraz mikrofalówki.

Mała kuchnia

Właściciele kuchni o małej powierzchni nie mogą sobie pozwolić na zaopatrzenie kuchni we wszystkie urządzenia kuchenne. Bardzo często nie ma miejsca na zmywarkę, zamiast niej praktyczniej jest umieścić szafkę w której znajdą się garnki. Okazuje się, że mała kuchnia również może być funkcjonalna. Odpowiedni układ mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia stworzy dobrą ergonomię i powoli na wygodne użytkowanie.

Dekoracje do kuchni

Aby twoja kuchnia miała niepowtarzalny wygląd, warto zastosować w niej dekorację. Oprócz kwiatów, obrusów, wazonów praktycznym rozwiązaniem są ozdoby na ścianę w formie wieszaków – tzw. pomocnik kuchenny. Oprócz walorów estetycznych pozwala na zawieszenie ręczników lub rękawic, a więc nie tylko ozdabia, a także porządkuje przestrzeń. To ostatnie jest wyjątkowo istotne – w końcu wszyscy z własnego doświadczenia wiemy, jak łatwo w kuchni zaprowadzić rozgardiasz nie z tej ziemi. I to za pomocą jednodaniowego obiadu, który miał nam zająć 20 minut.

Ozdoby w kuchni – jakie wybrać?

Ostateczny wybór dekoracji zależy oczywiście od stylu, w którym urządzona jest kuchnia (sprawdź: W jakim stylu urządzić kuchnię – przewodnik), ale warto pamiętać, że w kuchni sprawdzą się zwłaszcza ozdoby, które mają też bardziej utylitarny aspekt – jak wspomniany już pomocnik kuchenny.

Jeśli nasza kuchnia jest minimalistyczna, szukajmy ozdób o prostej formie, jeśli została urządzona w prowansalskim klimacie, szukajmy wszystkiego, co delikatne i romantyczne. Jeśli urządziliśmy ją w etno klimatach, postawmy na autentyczne przedmioty stworzone przez lokalnych rzemieślników.

Sprawdź te strony!

 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności