Aranżacja łazienki – zrób to z głową!

Aranżacja łazienki – zrób to z głową!

Aranżując łazienkę, pamiętać należy, że wybrane elementy wyposażenia będą nam służyć przez długie lata. Przed podjęciem decyzji jaki sprzęt sanitarny kupić oraz w jakim kolorze wykonać wnętrze pomieszczenia, należy dokładnie zastanowić się czy jest to dobry wybór, ponieważ przearanżowanie łazienki wiąże się z dużymi kosztami. Wystrój łazienki powinien przede wszystkim podobać się domownikom, ponieważ po tygodniu ciężkiej pracy relaks w wannie pełnej wody z gazetą w ręku, jest jak najbardziej wskazany. Efektywny wypoczynek musi odbywać się w miejscu które zaspokaja nasze potrzeby estetyczne.

Biały wystrój

Jasne oraz ciemne aranżacje łazienek są stale na topie - to zarówno jeśli chodzi o meble, jak i pozostałe elementy wyposażenia. Każda z nich ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Decydując się na urządzenie łazienki w kolorze białym oraz czarnym warto zastanowić się który kolor jest nam bliższy i w jakiej aranżacji będziemy się lepiej czuć. Decydując się na biała aranżacje mamy pewność, że pomieszczenie będzie bardziej oświetlone oraz optycznie się powiększy. Meble łazienkowe w jasnych kolorach w połączeniu z nowoczesnymi płytkami powoduje, że wystrój łazienki jest elegancki. Przebywając w łazience uzyskujemy wrażenie czystości oraz świeżości. Kolorowe drobne elementy wyposażenia oraz dodatki i dekorację do białej aranżacji wprowadzą nieco ożywienia.

Łazienka w ciemnej tonacji

Projektanci wnętrz coraz częściej wykonują aranżacje łazienek, w których dominują kolory ciemne – najczęściej czarny. Meble łazienkowe z wysokim połyskiem cieszą się największą popularnością. Okazuje się, że nie każdy dobrze czuje się w pomieszczeni z ciemnym wystrojem. Wybrana aranżacja będzie nam służyć przez długi czas i kolejne remonty nie zostanie szybko przeprowadzony. Warto więc zastanowić się jaki kolor będzie dominował w naszym królestwie relaksu.

Dominacja czerni

Zastosowanie ciemnych płytek w łazience posiada swoje zalety. Główną z nich jest to, że doskonale eksponuje sprzęt sanitarny oraz dekoracje. Osoby, które chcą pochwalić się zakupem najnowszego modelu umywalki lub innego kolorowego designerskiego elementu wyposażenia powinny zdecydować się na wykonanie ciemnych ścian. Zdaniem projektantów wnętrz, ciemne ściany dobrze komponują się w łazienkach o małym metrażu w pomieszczeniu bez okien. Łazienka w ciemnej aranżacji posiada dość istotna wadę otóż wymaga częstszego sprzątania niż ta wykonana w jaśniejszych kolorach. Na ciemnych meblach bardziej widoczny jest kurz oraz ślady wody. Podczas aranżacji szczególną uwagę zwrócić należy także na odpowiednie oświetlenie. Kluczową rolę odgrywa źródło światła oraz jego równomierne rozmieszczenie.

Cena aranżacji łazienek

Planujesz remont łazienki? Zastanawiasz się czy zaoszczędzony budżet wystarczy na jej aranżację? Jak urządzić łazienkę aby nie wydać fortuny? Porównując ofertę dostępna na rynku okazuje się, że korzystając z wyprzedaży można wygenerować spore oszczędności a wybrane meble łazienkowe oraz płytki będą wysokiej jakości. Urządzenie łazienki za niewielką cenę jest możliwe.

Płytki ścienne oraz podłogowe

Jednym z większych kosztów podczas remontu łazienek jest zakup płytek. Najbardziej uniwersalnymi płytkami są ceramiczne. Dostępna oferta płytek ściennych oraz podłogowych umożliwia szeroki wybór zarówno pod względem wzorów, rozmiarów oraz kolorów. Do ceny zakupu płytek trzeba doliczyć koszty ułożenia. Średnia cena za m2 wynosi około 50 zł.

Wyposażenie sanitarne

Największe koszty podczas aranżacji łazienki przeznaczane są na sprzęty sanitarne. Koszt zakupu oraz montażu wanny, kabiny prysznicowej, umywali, toalety ciężko określić, ponieważ ceny za powyższe elementy wyposażenia są bardzo zróżnicowane. Można wybrać wannę od 200 zł do kilkunastu tysięcy.

Meble łazienkowe

Dostępne są na zamówienie lub w zestawach. Są elementem wyposażenia, które głównie wpływa na aranżację wnętrza. Komplet gotowych mebli jest dostępny już ok około 600 zł. Podsumowując, decydując się na remont łazienki koszt jaki poniesiemy jest uzależniony od wyboru elementów wyposażenia oraz dekoracji. Całkowity remont można przeprowadzić już za kilka tysięcy.

Sprawdź te strony!

 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności