ABC licówek – podaruj sobie piękny uśmiech

ABC licówek – podaruj sobie piękny uśmiech

Obecnie w gabinetach stomatologicznych oferowany jest wachlarz usług, które służą upiększaniu uśmiechu klienta. Do dyspozycji mamy między innymi wybielanie, usuwanie kamienia, likwidację osadu oraz nierówności czy rozjaśnianie trwałych przebarwień – tak zwanych licówek.

CZYM SĄ LICÓWKI PORCELANOWE?

Licówki są cienką ceramiczną płytką przyklejaną na wargową powierzchnię zęba, dzięki którym można przykryć przebarwienia, zmienić kształt zęba poprzez jego poszerzenie lub wydłużenie. Pośród nich wyróżnić można licówki porcelanowe – cienka ceramiczna płytka, która jest przyklejana do przedniej powierzchni zęba.

PODCZAS WIZYTY

Jeśli stan uzębienia pacjenta jest w dobrym stanie założenie licówek wiąże się tylko z dwoma wizytami u stomatologa. Na pierwszej z nich dentysta szlifuje powierzchnię zębów oraz pobiera masę protetyczną, na podstawie której przygotowywana jest licówka. Podczas drugiej – często ostatniej wizyty licówka zostaje przymocowana na zębach. Aby uzyskać pełen efekt zaleca się zastosowanie licówek na siekaczach i kłach. W przypadku gdy stan uzębienia pacjenta nie jest najlepszy zaleca się wcześniejsze wyleczenie zębów. Czy założenie licówki jest drogim zabiegiem? Koszt licówki na jeden ząb mieści się w granicach od 1000 do 1800 zł. Nie jest to więc tani zabieg, jednak radość z promiennego oraz pięknego uśmiechu – bezcenna.

ZALETY LICÓWEK PORCELANOWYCH

Uśmiech odgrywa bardzo ważną rolę w naszym wyglądzie, często jest jednym z głównych atutów przyciągających uwagę płci przeciwnej. Obecnie w gabinetach stomatologicznych istnieje wiele możliwości na poprawę naszego stanu uzębienia. Popularnym sposobem na piękny, biały uśmiech jest zastosowanie licówek. Gdy podejmiemy decyzję o założeniu licówki kolejnym korkiem do wymarzonego uśmiechu będzie jej wybór.

RODZAJE LICÓWKI

Do dyspozycji mamy kilka rodzajów licówek, które różnią się wykonaniem oraz ceną. W większości przypadków kryterium decydującym o wybraniu tej a nie innej licówki są możliwości finansowe klienta. Najtańszą z oferowanych licówek jest kompozytowa – tymczasowa jej koszt wynosi od około 80 zł do ponad 200 zł. Kolejno w rankingu cen klasyfikują się licówki porcelanowe dostępne od około 600 zł do 1200 zł. Podobną pozycję zajmuje licówka ręcznie malowana – jej koszt to około 1200 zł. Najbardziej kosztowna jest pełnoceramiczna. Jej cena może wynieść nawet 1500 zł.

NA CO NAJCZĘŚCIEJ SIĘ DECYDUJEMY?

Najczęściej wybierane są licówki kompozytowe oraz porcelanowe. Pierwsze z nich nie są trwałe i z biegiem czasu zmieniają kolor, jednak warto je zastosować gdy w uzębieniu widoczne są spore ubytki. Stomatolodzy polecają wybór licówek porcelanowych, gdyż gwarantuje nie tylko trwały hollywoodzki uśmiech ale także maskuje wady zgryzu.

Sprawdź te strony!

 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności